top of page

Dansçı ve koreograf Beliz Demircioğlu, doktorasını European Graduate School'un Sanat, Sağlık ve Toplum fakültesinden, yüksek lisans ve lisans derecelerini New York Üniversitesi Tisch Sanat Fakültesi'nin interaktif telekomünikasyon ve dans bölümlerinden almıştır.

 

Performans ve video/enstalasyonları Baryshnikov Art Center, Birleşmiş Milletler New York, İstanbul Modern , Centres Des Arts Enghien Les Bains, Istanbul Bienali, garajistanbul, Codice-Idee per la Cultura, Eyebeam Gallery, Jack H. Skirball Center, Bushwick Arts Project, Vancouver NIME, Ask the Robot, Tedance Festival, Bjcem Biennial, Kasa Galeri ve Kadıköy Halk Eğitim Sahnesi gibi mekanlarda sergilenmiştir. 

 

Core77 projelerini 'gözeçarpan' olarak tarif ederken, International Herald Tribune, New York Times, Hurriyet, Vatan, Gunes, Referans... vb. yayınlarında işleri hakkında eleştiri ve haberler yayınlanmıştır.

Beliz İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Sahne Sanatları bölümününde hareket teknikleri ve bedenler & teknolojiler dersleri vermektedir. İlk kitabı, 'Improvisation in Expressive and Performing Arts' 2019 şubat ayında yayınlanacaktır. 

bottom of page